Przebudowują Żołnierską, będzie cała seria utrudnień


Przebudowa ul. Żołnierskiej niesie za sobą spore utrudnienia w ruchu. Kierowcy odczują część z nich w weekend, kolejny etap zmian rozpocznie się w poniedziałek.

Utrudnienia rozpoczynają się w piątek 17 czerwca, ok. godz. 22. Drogowcy wyłączą z ruchu skrzyżowaniu ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, marsz. J. Piłsudskiego.

Te utrudnienia potrwają do 20 czerwca – zakończą się nad ranem.

"Prace przy przebudowie ul. Żołnierskiej trwają od marca. Dotychczas wykonawca zajmował się m.in. budową kanalizacji deszczowej, wycinką drzew. Teraz przygotowuje się do zasadniczych robót czyli przebudowy całej jezdni wschodniej (łącznie z wiaduktami nad torami kolejowymi)" – przypomina urząd miasta.

Kolejne zmiany w nocy z niedzieli na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek planowane jest wyłączenie z ruchu całej wschodniej jezdni ulicy Żołnierskiej od Marsa do Strażackiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię zachodnią. Jak informują urzędnicy, będzie dostępny jeden pas w kierunku ul. Strażackiej, a w stronę ul. Marsa kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden lub dwa. "Wjazdy i zjazdy z ul. Żołnierskiej na ul. Strażacką będą utrzymane. Drogowcy wybudują instalacje podziemne, przebudują wschodnią jezdnię ul. Żołnierskiej, wyburzą i zbudują nowe, wschodnie wiadukty nad linią kolejową. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca tego roku" – podaje urząd miasta.

Okrojona inwestycja

Modernizacją ciągu Marsa-Żołnierska zajmuje się czeska firma Metrostav. Na razie głównie przygotowuje teren pod prace. Poza jednym wiaduktem, robotnicy postawią dwa wewnętrzne wiadukty ul. Marsa nad torami kolejowymi. Przebudowana będzie też Żołnierska wraz wiaduktami, a na odcinku Żołnierskiej od Strażackiej do granic miasta zlikwidowane zostanie "wąskie gardło" i dobudowana zostanie druga jezdnia. Całość ma być gotowa w 2018 roku. Inwestycja jest jednak okrojona. Nie powstanie jedna estakada, bo miasto nie dogadało się z Instytutem Prymasowskim w sprawie wykupu działki (ul. Marsa 61), na której stać miał jeden z filarów. Siostry, które opiekują się instytutem, zażądały bajońskiej sumy.

CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJI

Rusza przebudowa ciągu Marsa - Żołnierska:

Rusza ważna inwestycja
Rusza ważna inwestycjaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/gp

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości