Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Przebudowa Trasy AK: drogowcy zwężą Jagiellońską

Warszawa

Urząd MiastaPrzebudowa Trasy AK

W poniedziałek rano zwężona zostanie jezdnia ulicy Jagiellońskiej prowadząca w stronę rodna Starzyńskiego. Zmiany związane są z przebudową Trasy AK.

Nowe utrudnienia dla kierowców wejdą w życie w poniedziałek rano. "11 maja od godz. 6.00 zwężona będzie zachodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej w rejonie węzła z Trasą Toruńską" – informuje ratusz.

Zmiany do 15 maja

Wyłączony z ruchu będzie dokładnie lewy pas jezdni ul. Jagiellońskiej (w kierunku ronda S. Starzyńskiego) na odcinku ok. 190 m za tymczasowym lewoskrętem w kierunku Marek. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy.

Ostatni wspornik przyspawany. Most Grota najszerszy w Polsce

"Ponadto, w nocy z 11 na 12 maja w godz. 22.00 - 6.00 zwężona do jednego pasa ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej (w kierunku Tarchomina) na długości ok. 80 m" – dodają urzędnicy.

Zmiany na ul. Jagiellońskiej potrwają do godzin wieczornych 15 maja.

Dwa lata wielkiej przebudowy

W październiku 2013 roku rozpoczęła się przebudowa Trasy AK (od węzła Modlińska do węzła Powązkowska) wraz z mostem Grota-Roweckiego do parametrów drogi ekspresowej S8.

Tym samym most stał się najszerszą przeprawą w Polsce. Wciąż jednak kierowcy mogą korzystać tylko z jego połowy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik tego roku.

Zobacz z lotu ptaka przebudowywany most Grota-Roweckiego:

Widok na most Grota
Kontakt24

ran