Przebudowa (na razie) nie pomogła. Korki na Trasie AK

Popołudniowy szczyt na Trasie AK
Popołudniowy szczyt na Trasie AK
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPopołudniowy szczyt na Trasie AK

Długo wyczekiwane otwarcie Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego na razie nie ułatwiło życia kierowcom. Ogromne korki sparaliżowały ruch w poniedziałek, w porannym i popołudniowym szczycie. - W kierunku Marek kierowcy utkną przed wjazdem na most. Ciasno jest już na wysokości Lasku na Kole - ostrzegał reporter tvnwarszawa.pl.

W nocy z piątku na sobotę na Trasie AK drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu. Do dyspozycji kierowców udostępniona została cała przebudowana trasa od ul. Powązkowskiej do ul. Modlińskiej, ale na moście Grota-Roweckiego, jechać można tylko trzema z pięciu pasów. Dwa wyglądają na gotowe, ale na razie pozostają zamknięte.

Zwężenia przed wjazdem na most powodują, że na trasie nadal tworzą się ogromne korki. Po południu utknęli w nich kierowcy jadący w kierunku Marek. - Korek tworzy się przed wjazdem na most. Ciasno robi się już na wysokości Lasku na Kole - ostrzegał ok. godz. 18 nasz reporter Tomasz Zieliński.

Luźniej na trasie zrobiło się dopiero ok. godz. 20.

Część estakad zamknięta

W poniedziałek rano sytuację obserwował nasz reporter. - Korki są takie jak zawsze. Jezdnia w kierunku Bemowa od ul. Głębockiej do ul. Powązkowskiej stoi - relacjonował Lech Marcinczak. Jak dodaje, na moście ruch odbywa się trzema pasami ruchu. - Potem od Wisłostrady do Powązkowskiej tylko dwoma - ostrzegał.

Ale niektórzy kierowcy przekonywali, że korki są znacznie większe. "Są dwa razy większe niż zwykle. W sobotę to samo. Do czasu otwarcia wewnętrznych pasów będzie masakra" - przekonywał internauta kem.

To nie jedyne utrudnienia. Nadal nie są udostępnione wszystkie estakady. Nie można wjechać na Trasę AK z ulicy Słowackiego jadąc od strony centrum. Zamknięte są także estakady prowadzące z Wisłostrady na trasę i most (jadąc w kierunku Łomianek). Nie ma też możliwości zjechania z mostu Grota-Roweckiego nową estakadą zarówno w stronę Jagiellońskiej, jak i Modlińskiej.

Do października w korku?

O sytuację na trasie zapytaliśmy drogowców. - Utrudnienia dla kierowców wynikają między innymi z prac przy likwidacji przewiązek. Jeśli pogoda dopisze, wszystkie prace, utrudniające ruch, powinny zakończyć się w pierwszych dniach października. Wtedy też cała trasa powinna być udostępniona kierowcom - poinformował Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodał, niektóre prace wykonywane są nocą, tak aby zminimalizować utrudnienia.

Za ul
Za ulLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Remont Trasy AK

Remont Trasy i mostu rozpoczął się 19 października 2013 roku. Przeprawa po przebudowie jest szersza o 10 metrów. W każdą stronę kierowcy będą mieli do dyspozycji po 5 pasów ruchu. Przebudowany odcinek liczy 4,6 km długości i jest na nim pięć węzłów: Powązkowska, Broniewskiego, Marymoncka, Wisłostrada, Modlińska. Budowlańcy przy remoncie zużyli w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej. Koszt inwestycji to ponad 796 mln złotych.

su/b

Pozostałe wiadomości