Pruszków: dwie nastolatki potrącone na przejściu

Warszawa

TVN24Dwie nastolatki zostały potrącone na przejściu

Dobrze oświetlone skrzyżowanie w centrum Pruszkowa, niedzielny wieczór. Na przejście dla pieszych wchodzą dwie nastolatki. Kierowca powinien widzieć je z daleka, ale nawet nie zwalnia.

Do potrącenia doszło w niedzielę przed godz. 19. Na filmie z monitoringu widać dwie osoby, które przechodzą przez ulicę na skrzyżowaniu Kościuszki i Sobieskiego. To centrum miasta.

Po chwili widać, jak do skrzyżowania zaczyna zbliżać się samochód. Nawet nie zwalnia, choć dziewczyny są już niemal po drugiej stronie przejścia. Wjeżdża w nie na pełnej prędkości.

- 61-letni kierowca skody na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie 17-letnie dziewczyny. Poszkodowane zostały zabrane przez pogotowie do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. W chwili przewożenia były przytomne - chłodno relacjonuje zdarzenie Marzena Dąbrowska z pruszkowskiej komendy policji.

Sprawa trafiła do prokuratury

Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci od razu zabrali mu prawo jazdy.

Trwa też przygotowanie postępowania. - Czekamy na dokumentację ze szpitala. Jeżeli obrażenia ciała będą skutkowały rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmi, postępowanie będzie zakwalifikowane jako wypadek - dodaje Dąbrowska.

Z informacji policyjnych wynika, że stan zdrowia potrąconych dziewczyn z pewnością wymagał będzie długiego leczenia.

Kierowca nie został zatrzymany. Akta sprawy już trafiły do prokuratury rejonowej w Pruszkowie.

Potrącenie na przejściu dla pieszych
Adam Zaborski

skw/r