Prosta zaczyna przypominać ulicę. Przynajmniej przy rondzie ONZ

Prosta przy rondzie ONZ
Prosta przy rondzie ONZ
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plProsta przy rondzie ONZ

Można już zobaczyć, jak będzie wyglądała ulica Prosta po remoncie. Przy rondzie ONZ drogowcy zbliżają się już do finiszu budowy.

- Asfalt, krawężniki, chodniki, torowisko tramwajowe - plac budowy coraz bardziej przypomina ulicę – pochwalił się stołeczny ratusz.

Potwierdza to Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. – Na około 100-metrowym odcinku od ronda ONZ Prosta jest praktycznie gotowa. Nie ma jeszcze trakcji, czy dróg rowerowych, a jezdnia wygląda jakby drogowcy czekali z docelową warstwę asfaltu, ale wygląda to nieźle – przyznaje reporter.

Jak mówi, do wszystkich wejść do metra dojść można chodnikiem, a torowisko prowadzi do gotowych przystanków.

Dalej nie jest już tak kolorowo.

Budują kanalizację

- Im dalej w kierunku Żelaznej, tym Prosta bardziej przypomina plac budowy - mówi Krysztofiński. Po 100 metrach asfalt urywa się. - Do Żelaznej dochodzą już tylko krawężniki - dodaje.

Im bliżej ronda Daszyńskiego, tym prace są mniej zaawansowane. - Na wysokości Norblina robotnicy układają kanalizację. Widać betonowe półfabrykaty - informuje Krysztofiński.

Prosta przy Żelaznej
Prosta przy ŻelaznejDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Będzie szerzej

Przed rozpoczęciem budowy II linii metra ul. Prosta - między ul. Towarową a al. Jana Pawła II - miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Był to jedyny wąski odcinek w ciągu ulic Świętokrzyskiej i Kasprzaka.

Obecnie trwa jego przebudowa. Powstaną dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, a w rejonie skrzyżowań powstaną dodatkowe.

Zmienić ma się też przebieg linii tramwajowej - znajdzie się ona w pasie między jezdniami. Ratusz zapowiada, że technologia wykonania torowiska w przyszłości pozwoli udostępnić je także dla autobusów.

Po obu stronach rozbudowywanej ul. Prostej powstaną drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowa ulicy zakończy się w drugiej połowie 2014 r. i będzie kosztowała 33,8 mln zł.

wp/ec

Pozostałe wiadomości