Ulice

Próbował nagle zmienić trasę, uderzył w bariery i uciekł z auta

Ulice

[object Object]
Gigantyczne korki na S8Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Poniedziałkowy poranek po majówce nie był łaskawy dla kierowców podróżujących trasą S8 i A2 w kierunku Poznania. Na wysokości węzła Konotopa samochód osobowy zablokował jeden pas ruchu. Rano doszło też do zderzenia trzech aut w Warszawie na wysokości Marywilskiej.

Korek zaczynający się przy węźle Konotopa sięgał ulicy Powstańców Śląskich.

- Przed S2 samochód osobowy blokuje jeden pas ruchu na wiadukcie. Na miejscu jest policja - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Do kolizji doszło około godziny 6.40.

O okolicznościach tego zdarzenia poinformowała nas policja. - Kierujący oplem, jadąc w kierunku Poznania, tuż przed rozwidleniem trasy A2 na S2 gwałtownie zmienił pas ruchu. Skręcił w S2, uderzając w barierę oddzielającą oba pasy. Przemieścił się na prawy pas - na wjazd w kierunku lotniska - opisywała Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego.

- Kierowca opla oddalił się z miejsca zdarzenia. Na chwilę obecną czynności trwają na miejscu, ustalamy też tożsamość tej osoby - powiedziała, podkreślając, że samochód został przez kierowcę porzucony na trasie ekspresowej.

Zablokowany był prawy pas ruchu, przejezdny był wyłącznie lewy pas. - Około godziny 11.30 samochód został odholowany z uwagi na pozostawienie go w miejscu zabronionym - poinformowała Gromek-Oćwieja.

Okazało się też, że chociaż kierowca opla porzucił auto, w środku pozostali dwaj pasażerowie. - Nie odnieśli obrażeń. Mężczyźni zostaną przesłuchani, dostali już wezwanie na komendę policji. Będziemy ustalać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do kolizji - dodała.

Kolizja na S8

Zakorkowany był też warszawski odcinek S8 w okolicy mostu Grota-Roweckiego. Rano na wysokości ulicy Marywilskiej doszło tam do kolizji.

- W zderzeniu brały udział trzy pojazdy: volvo, hyundai i kia. Nie było osób rannych - informowała Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji.

Jak relacjonowała dziennikarka tvnwarszawa.pl Ewelina Cyranowska, korek rozpoczynał się na wysokości ulicy Chodeckiej.

kk/mś

Pozostałe wiadomości