Ulice

Problemy z sygnalizacją na rondzie Dmowskiego

Ulice

Awaria świateł w Śródmieściu
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plAwaria świateł w Śródmieściu

Przez około godzinę uszkodzona sygnalizacja utrudniała przejazd przez rondo Dmowskiego. - Paliło się żółte migające światło - informował nasz reporter.

Awarię zaobserwowaliśmy po godzinie 7. - Przyczyną mogą być warunki pogodowe. Wczoraj intensywnie padał śnieg, dziś pada śnieg z deszczem. Światła nie działały, na kilku minut włączyły się prawidłowo, ale teraz znów pali się jedynie żółte migające światło - powiedział Artur Węgrzynowicz chwilę przed 8.

Korków nie ma. - Kierowcy radzą sobie tutaj bardzo sprawnie i ruch jest w miarę płynny - mówił nasz reporter.

- Problemy z sygnalizacją występują też w rejonie skrzyżowania Wołoskej z Domaniewską - przestrzegał.

Awaria naprawiona

O zdarzenie zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich. - O 7.11 mieliśmy zgłoszenie o niedziałającej sygnalizacji, która pulsowała w kolorze pomarańczowym - potwierdziła Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Natychmiast wysłaliśmy tam naszego konserwatora i ten stwierdził awarię kablową. Udało nam się szybko ją usunąć i o godzinie 8.11 sygnalizacja funkcjonowała już w kolorach - dodała.

Gałecka nadmieniła też, że awaria była spowodowana przez pogodę i zmieniającą się temperaturę - z ujemnej na dodatnią. - To kluczowe skrzyżowanie w centrum miasta, więc będziemy obserwować tu sytuację - zapewniła rzeczniczka.

kw/mś

Pozostałe wiadomości