Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Problem ze zjazdem z Toruńskiej w Łabiszyńską

Warszawa

fot. Tomek Zieliński/tvnwarszawa.pl

Nowa organizacja ruchu na Trasie Toruńskiej nie była najlepszym prezentem na święta. Kierowcy się pogubili i złościli, że dojazd do Łabiszyńskiej stał się niemożliwy.

O utrudnieniach pisali internauci na forum tvnwarszawa.pl. - Kierowcy, którzy jadą Trasą Toruńską w stronę Marek, nie mogą zjechać w stronę ul. Łabiszyńskiej - potwierdził Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Zjazd z Trasy Toruńskiej w ulicę Łabiszyńską jest tak wąski, że żaden kierowca nawet nie próbuje w niego wjechać. Po jednej i po drugiej stronie stoi ciężki sprzęt. Nie ma oświetlenia, a dziury sa straszne - relacjonował Zieliński.

W związku z tym kierowcy musieli nadłożyć drogi. - Na skrzyżowanie z ulicą Łabiszyńską kierowcy dostaną się jedynie z Trasy Toruńskiej od strony Marek - dodał.

Miało być inaczej

Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów ostrzegało przed zmianami, ale zupełnie innymi. W związku z budową ekranów akustycznych na dwa miesiące ruch w stronę Marek miał zostać przełożony z jednego wiaduktu na drugi, z pozostawieniem do dyspozycji kierowców jednego pasa ruchu w kierunku mostu Grota-Roweckiego oraz dwóch w kierunku Marek. Tak się stało, potwierdza nasz reporter. Ale to by było na tyle, jeżeli chodzi o zgodność komunikatu z praktyką. Jak informuje ratusz, możliwy miał być również ruch w obydwu kierunkach przez rondo na skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i ul. Łabiszyńskiej. Jest jedynie możliwy w stronę centrum.

su/mz