Próba przed świętem lotnictwa. Zamkną fragment Trasy Łazienkowskiej

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plBędą utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z obchodami święta lotnictwa kierowców czekają utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Jezdnia serwisowa na wysokości pomnika Lotników Polskich będzie wyłączona z ruchu.

Utrudnienia rozpoczną się we wtorek o godzinie 11.45 i potrwają do godziny 15.15. Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w środę (28 sierpnia) między 11.45 a 13.45.

Jak zapowiada urząd miasta, wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni serwisowej Trasy Łazienkowskiej pomiędzy aleją Niepodległości a ulicą Waryńskiego. Zmiany spowodowane są obchodami Święta Lotnictwa Polskiego, które odbędą się przy pomniku Lotników Polskich na Polu Mokotowskim. We wtorek zaplanowana jest próba generalna. Właściwe uroczystości odbędą się w środę.

Kierowcy muszą też spodziewać się zmian na ulicy Miecznikowa. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką mówiącą o możliwości odholowania auta na koszt właściciela (T-24).

Autobusy na objazdach

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że w przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy linii 143 zostaną skierowane na objazdy.

Autobusy jadące w kierunku krańca GUS z alei Armii Ludowej skręcą w aleję Niepodległości i dojadą do przystanku GUS 01. Te zmierzające do krańca Rembertów Kolonia pojadą trasą: GUS 01 - aleja Niepodległości - Batorego - Waryńskiego - Aleja Armii Ludowej i dalej swoją trasą.

Tak wyglądała ubiegłoroczna próba przed defiladą lotniczą z okazji Święta Wojska Polskiego:

Próba przed defiladą lotnicząTVN24
wideo 2/2

kk