Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Praga bez skrzyżowania i korków

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Kluczowe skrzyżowanie Pragi, u zbiegu ul. Targowej i Zamoyskiego, zostało zamknięte na trzy dni. Kierowcy muszą korzystać z objazdów, ale korków na razie nie ma - informuje reporter tvnwarszawa.pl. Ruch w święteczny piątek przed południem jest niewielki.

Z dużymi zmianami muszą oswoić się kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania al. Zieleniecką. W praktyce objazd wygląda nieco inaczej niż na mapkach, prezentowanych wcześniej przez urząd miasta.

Na wysokości jeziorka Kamionkowskiego wyrastają barierki. - Tu kierowcy muszą zawrócić - mówi Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Niektórzy próbują jednak przejechać dalej - dodaje.

Jezdnia tymczasowa i objazd

Dla kierowców jadących od strony ulicy Zamojskiego od strony ulicy Jagiellońskiej do al. Zielenieckiej, powstała tymczasowa jezdnia.

W związku z zamknięciem skrzyżowania kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Jadący Grochowską muszą objeżdżać ulicami: Lubelską-Skaryszewską-Targową (możliwy będzie skręt z ul. Skaryszewskiej w ul. Targową).

Utrudnienia do poniedziałku

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami do poniedziałku (14.11) do godziny 4 rano. Na czas prac wyłączone z ruchu jest skrzyżowanie ulic Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej.

Wymienią nawierzchnię

Drogowcy wymienią nawierzchnię na skrzyżowaniu. Jest zniszczona po przebudowie torowiska tramwajowego.

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz