Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pracowity weekend drogowców. Pięć ulic do frezowania

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Drugi weekend października będzie bardzo pracowity dla drogowców. Aż na pięciu ulicach będzie wymieniona nawierzchnia. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Drogowcy dokończą frezowanie ul. Stawki na odcinku od ul. Andersa do al. Jana Pawła II ( tylko jezdnia w tym kierunku). Proponowany objazd prowadzi ulicami Andersa – Anielewicza – al. Jana Pawła II lub Andersa – al. Solidarności – al. Jana Pawła II.

W związku z remontem linia autobusowa 157 pojedzie następującą trasą objazdową: w kierunku przystanku SZCZĘŚLIWICE od skrzyżowania Andersa/Stawki: Andersa – Anielewicza – Smocza i dalej swoją trasą.

Odrowąża i Płowiecka

Z utrudnieniami muszą sięliczyć także kierowcy na Bródnie. W weekend zamknięta będzie ul. Odrowąża na odcinku ul Budowlanej do ronda Żaba (jezdnia w tym kierunku). Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Budowlana – św. Wincentego; Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego; Bartnicza – Rembielińska – Budowlana – św. Wincentego lub Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Budowlana – św. Wincentego.

Trasy zmienią autobusy linii 204, 176, N14 i N64 informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Płowiecka na odcinku od ul Czecha do Marsa także zyska nową nawierzchnię w kierunku centrum. Wyłączone z ruchu będą dwa pasy ruchu (środkowy i lewy, bliżej pasa dzielącego). Do dyspozycji kierowców będzie prawy pas z możliwością skrętu w ulicę Widoczną, Orlika, Mokrzecką i Edisona oraz jazdą prosto w kierunku węzła Marsa. Jadący w stronę Pragi Południe będą mieli także do dyspozycji jeden pas ruchu jezdni w przeciwnym kierunku (wjadą i zjadą z niego przez tymczasowy przejazd przez pas dzielący) – jadący w kierunku Wesołej będą mieli dwa pasy ruchu.

Zalecane objazdy prowadzą ulicami: 1 Praskiego Pułku – Niemcewicza – Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa; 1 Praskiego Pułku – Okuniewska – Cyrulików – Marsa.

Wymiana nawierzchni rozpocznie się w piątek o godz. 23.00 i potrwa do poniedziałku do godz. 4.00.

W centrum też frezują

W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się wymiana nawierzchni ulicy Wspólnej na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Marszałkowskiej. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Nowogrodzka – Poznańska – Wspólna; Marszałkowska – Wilcza – Poznańska; Poznańska – Żurawia – Marszałkowska; Poznańska – Hoża – Marszałkowska.

Ponadto drogowcy będą frezować ulicę Bracką na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Żurawiej. Objazd zamkniętego odcinka prowadzi ulicami: Nowogrodzka – Krucza – Żurawia lub Al. Jerozolimskie – rondo de Gaulle'a – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży.

Obie weekendowe wymiany nawierzchni zakończą się w niedzielę. tj. 9.10.

Na Gdańskiej ruch wahadłowy

W weekend zwężona będzie ul. Gdańska w rejonie skrzyżowania z ul. Bieniewicką.

W sobotę zamknięty dla ruchu będzie jeden pas w kierunku ul. Rudzkiej oraz wjazd z ul. Gdańskiej w ul. Bieniewicką. Natomiast w niedzielę, 9.10 zamknięty będzie jeden pas ruchu w kierunku ul. Słowackiego.

Topiel jednokierunkowa

W weekend zamknięta zostanie także ul. Topiel na odcinku od ul. Tamka do ul. Zajęczej. Ruch możliwy będzie jedynie w stronę ul. Tamka. Powodem utrudnień jest przebudowa sieci ciepłowniczej kolidującej z budową centralnego odcinka II linii metra.

su//par