Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Prace na Żołnierskiej i Rosoła. Zmiany tras, objazdy

Warszawa

Urząd MiastaWęzeł Żołnierska-Czwartaków - objazd zamkniętego odcinka ulicy

Najpierw zmiany na Żołnierskiej, później na Rosoła. W najbliższych dniach kierowcy w obu tych miejscach muszą przygotować się na utrudnienia.

Pierwsze zmiany wejdą w życie w niedzielę 4 listopada około godziny 22.

Firma przebudowująca Żołnierską planuje rozpocząć prace przy węźle Czwartaków. Konieczne będą zmiany w ruchu, które wykonawca robót chce wprowadzić właśnie w niedzielę.

Roszady na ulicach

"Kierowcy jadący w kierunku Zielonki już na węźle ze Strażacką zostaną skierowani na zachodnią jezdnię Żołnierskiej, a na skrzyżowaniu z Czwartaków pojadą nowo wybudowanym wiaduktem. Nie będzie można skręcić z Żołnierskiej (jadąc od strony Strażackiej) w prawo w Czwartaków, a z Czwartaków będzie wyjazd tylko w lewo (w stronę ul. Strażackiej)" – podaje urząd miasta.

Objazdy zostaną poprowadzone przez Strażacką. Autobusy linii 199 (tylko w kierunku krańca Targówek) pojadą objazdem ulicami: aleja Chruściela "Montera" – Strażacka – Żołnierska. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do 25 listopada.

Jeden pas dostępny

Ponadto w poniedziałek, 5 listopada, około godziny 22 ruszają wstrzymane przez wojewodę prace na Rosoła. Zamknięta dla ruchu zostanie wschodnia jezdnia Rosoła pomiędzy ulicami Jeżewskiego a Wąwozową. Równocześnie zwężona do jednego pasa ruchu zostanie zachodnia jezdnia.

Utrzymany będzie na niej jeden kierunek ruchu – w stronę Wąwozowej. Objazd w przeciwną stronę zostanie poprowadzony następującymi ulicami: Wąwozowa – aleją Komisji Edukacji Narodowej – Przy Bażantarni.

Autobusy linii 166 (tylko w kierunku placu Hallera) pojadą aleją Komisji Edukacji Narodowej i Belgradzką. Trasa autobusów linii 192 zostanie skrócona do przystanku Kiepury. Linia nocna N37 (tylko w kierunku Dw. Centralny) będzie kursowała objazdem aleją KEN i Przy Bażantarni.

"Dzielnica Ursynów buduje drugą jezdnię Relaksowej na odcinku od Rosnowskiego do Wąwozowej. Zamknięcie jezdni Rosoła w kierunku północnym wynika z konieczności podłączenia nowej jezdni do sieci kanalizacji deszczowej w celu jej właściwego odwodnienia. Prace w tym miejscu mają potrwać do połowy grudnia" – informuje urząd miasta.

Ulica Rosoła - objazd zamkniętego odcinka ulicy
Urząd Miasta

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O REMONCIE NA MIODOWEJ:

Drogowcy kończą remont MiodowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ran/mś