Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Prace na drogach w czterech dzielnicach. Objazdy, utrudnienia

Warszawa

UMUtrudnienia w kilku dzielnicach

Stołeczny ratusz ostrzega przed utrudnieniami pasażerów komunikacji i kierowców. Już w czwartek, w kilku warszawskich dzielnicach pojawią się drogowcy w związku z remontami i budową dróg.

W czwartek o godzinie 22, wykonawca rozpocznie przebudowę odcinka Wału Miedzeszyńskiego. Z ruchu zostanie wyłączony fragment od ulicy Sitowie do Nowej.

Wówczas ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na gotową już jezdnię serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy. Ulica Sitowie zachowa połączenie z Wałem, ale zmieni się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy głównej jezdni.

Takt Lubelski, objazd
UM
Wał Miedzeszyński, objazd
UM

Wola

Na ulicach Leszno i Górczewskiej, pomiędzy Okopową a Tyszkiewicza drogowcy budują drogę dla rowerów. Z tego powodu od piątku od godziny 22.00 do poniedziałku do godz. 5.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ulicy Leszno, na odcinku od Okopowej do Młynarskiej.

Jak podaje ratusz, prace obejmą również obydwie nitki ulicy Leszno pomiędzy jezdniami Okopowej.

Na czas remontu połączenie z północną jezdnią Leszno straci Karolkowa (od strony Żytniej).

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Okopowa – Żytnia – Młynarska lub al. "Solidarności" – Wolska – Młynarska.

"W czasie prac nie będzie można skręcić w lewo z Górczewskiej w Młynarską, a jadący Młynarską od strony Wolskiej będą musieli skręcić w prawo w Leszno" - informuje ratusz.

Swoją trasę zmienią autobusy linii 520, które w kierunku pętli Płocka-Szpital pojadą al. Solidarności i Młynarską.

W poniedziałkowy poranek na odcinek od Okopowej do Młynarskiej powróci normalny ruch. Kontynuowanie będą jeszcze prace na fragmencie od Młynarskiej do Szlenkierów, które powodują zwężenie jezdni w kierunku Bemowa.

Leszno, objazd
UM

Na Białołęce i we Włochach

W czwartek rozpocznie się ostatni etap prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. Od czwartku do niedzieli, skrzyżowanie będzie zamknięte, a komunikacja miejsca zostanie skierowana na objazdy.

Autobusy linii 120 pojadą ulicami Berensona i Ostródzką, natomiast linia 134 przejedzie przez ulice: Ostródzką, Mochtyńską, Fajną i Mańkowską.

Również od czwartku węziej będzie na Instalatorów pomiędzy Rakowską a Równoległą. Na jezdni będą prowadzone prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Prace zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Pod koniec lipca miasto podpisało umowę na zakup 130 elektrycznych autobusów:

Miasto podpisało umowę na zakup 130 elektrycznych autobusówMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/r