Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Pożar taksówki na Ochocie. Gasił motorniczy

  Ulice

  Rydzu22 / Kontakt 24Pożar taksówki na Ochocie

  W czwartek wieczorem na Ochocie doszło do pożaru taksówki. Ogień pojawił się w komorze silnika i udało się go ugasić przed przyjazdem strażaków. Pierwsze informacje i film dostaliśmy na Kontakt 24.

  Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 21.30 na rogu ulic Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej.

  Na filmie przesłanym na Kontakt 24 płonącą przednią część auta. Spod maski volvo wydobywa się biały dym. Kierowca taksówki nerwowo chodzi dookoła auta. Po kilku minutach na przystanku zatrzymuje się tramwaj, wychodzi o niego mężczyzna, który zdecydowanie podchodzi do samochodu i rozpoczyna akcję gaśniczą. Skuteczną.

  Po chwili na miejsce podjeżdża patrol policji. Była tam także straż pożarna. - Zgłoszenie dostaliśmy po godzinie 21. Na miejscu pojawił się jeden zastęp straży pożarnej. Zabezpieczyliśmy teren i dogasiliśmy pożar. Spłonęła komora silnika - informuje mł. kpt. Piotr Węgier ze stołecznej straży.

  I dodaje, że nikomu nic się nie stało.

  Z kolei udział motorniczego w gaszeniu ognia potwierdza rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Prowadził tramwaj nr 9 i rzeczywiście pomógł - potwierdza Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - To czyn godny pochwały, na pewno będziemy rozmawiać z naszym pracownikiem - dodaje.

  kz/b