Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Powstrzymali nietrzeźwego kierowcę. "Zasnął za kierownicą"

Warszawa

internauta / Kontakt 24Akcja policji przy metrze Wawrzyszew

Na Bielanach doszło do obywatelskiego zatrzymania. Jak relacjonują świadkowie, nietrzeźwy kierowca zasnął w oczekiwaniu na zielone światło. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w okolicy stacji metra Wawrzyszew.

"Pijany kierowca zasnął za kierownicą samochodu, po tym, jak zatrzymał się na czerwonym świetle na ulicy Wergiliusza. Gdy został obudzony, próbował uciec. Został zatrzymany przez osoby znajdujące się w pobliżu i przekazany policji" - czytamy w wiadomości przesłanej do redakcji Kontaktu 24.

Informację o zatrzymaniu potwierdza policja. - Mężczyzna został ujęty przez obywateli. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Kierowca został zatrzymany. Za jazdę pod wpływem alkoholu mogą mu grozić nawet dwa lata więzienia.

W sobotę kierowcy zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję na trasie S8. Jak podała policja, prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków:

Obywatelskie zatrzymanie na trasie S8
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kk/r