Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Powstańczy bieg przez centrum

Warszawa

TVN24Bieg Powstania

W sobotę wieczorem na ulicach Warszawy można było zobaczyć osoby, ubrane w charakterystyczne koszulki. To uczestnicy XXII Biegu Powstania Warszawskiego, którzy zmierzali na start.

Iwona Lewandowska (LKS Vectra-DGS Włocławek) i Radosław Dudycz (KS Team Run Gdańsk) zwyciężyli na dystansie 10 km, a Izabela Zaniewska (Podlasie Białystok) i Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) na 5 km w nocnym XXII Biegu Powstania Warszawskiego.

Biało-czerwone opaski

Trasę prowadzącą od ul. Konwiktorskiej przez Bonifraterską, Krakowskie Przedmiecie, Karową, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki do mety przy stadionie Polonii pokonało w sumie 4500 osób, w tym 2785 najdłuższą. Aby podkrelić charakter wydarzeń z sierpnia i wrzenia 1944 roku, organizatorzy zawodów przygotowali dla wszystkich uczestników, a także kibiców, biało-czerwone opaski na ramię. Natomiast Stowarzyszenie Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław zaprezentowała liczne inscenizacje walk, szturmów, ratowania rannych. Przed biegiem jego uczestnicy i liczni kibice obejrzeli teledysk i wysłuchali utworu Uprising w wykonaniu szwedzkiej grupy Sabaton o tematyce sierpnia 1944 roku.

Zawodnicy kilkukilometrową trasę pokonywali późnym wieczorem. Na czas imprezy z ruchu były wyłączone ulice:

Konwiktorska, Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Wybrzeże Gdańskie i Sanguszki. Trasę zmieniły linie autobusowe: 105, 116, 118, 128, 178, 180, 185, 222, 227, 503.

To nie są jedyne utrudnienia na ulicach w ten weekend - zobacz więcej na ten temat.

PAP