Ulice

Powiśle: rusza budowa metra, sprawdź utrudnienia

Ulice


Zgdonie z zapowiedziami, o godzinie 14 na Powiślu wprowadzono nową organizację ruchu. To pierwszy krok do budowy stacji II linii metra Powiśle.

Ulica Tamka została zwężona o jeden pas ruchu. Na odcinku od ul. Smulikowskiego do Wybrzeża Kościuszkowskiego, prawy pas będzie teraz służył wyłącznie do skrętu w prawo, w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie.

Kierowcy jadący w kierunku mostu Świętokrzyskiego mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Dodatkowo z lewego pasa można skręcić w lewo, w stronę ul. Zajęczej.

Na Wybrzeżu Kościuszkowskim, pomiędzy Tamką, a wjazdem na teren budowy są trzy pasy ruchu: jeden do jazdy prosto, w kierunku ul. Jaracza, jeden w kierunku ul. Zajęczej oraz pas do skrętu w lewo, dla samochodów wjeżdżających na teren budowy.

Utrudnienia dla pasażerów

W komunikacji miejskiej spowodowało to niewielkie zmiany. Dotychczasowy przystanek Pomnik Syreny 03 został przesunięty o kilkadziesiąt metrów w kierunku ulicy Smulikowskiego.

Więcej informacji na stronie budowy II linii metra.

Największa inwestycja miasta

Budowa centralnego odcinka II linii metra jest najważniejszą inwestycją w najbliższych latach, na którą czeka cała Warszawa. Jest to największa samorządowa inwestycja w Polsce. 6 km podziemnej kolejki, przechodzącej m.in. pod Wisłą będzie kosztować 4,1 mld zł, z czego 2,9 mld zł pochodzi z UE. Drugą linią metra mamy pojechać pod koniec 2013 roku.

Centralny odcinek połączy Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Powstanie siedem stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

bf/par/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | Biuro Euro 2012

Pozostałe wiadomości