Ulice

Powinien w prawo, pojechał w lewo. Wysepką, na czerwonym ominął kolejkę

Ulice

Mercedes wysepką ominął korek
Kontakt24Mercedes wysepką ominął korek

Wjechał na przejście dla pieszych i w ten sposób ominął samochody czekające w kolejce na czerwonym świetle. Kierowcę łamiącego przepisy nagrał Reporter24.

Nagranie otrzymaliśmy w piątek na Kontakt24. Film rozpoczyna się ujęciem tuż przed ruchliwym skrzyżowaniem w okolicy Centrum Handlowego M1 w Markach.

"Kierowca mercedesa postanowił nie stać w korku. Objechał wszystkich, po czym przejechał przez pasy i stanął pierwszy na skrzyżowaniu." - napisał zawadiusz.

Na nagraniu widać, jak białe auto jedzie skrajnie prawym pasem ruchu przeznaczonym tylko i wyłącznie do skrętu w tym kierunku. Ruch na nim odbywa się płynnie, bo dla kierowców świeci się zielona strzałka. Obok są dwa pasy - środkowy i lewy - na których widać sznur samochodów oczekujących na czerwonym świetle.

Omija samochody

Kierowca mercedesa, który jedzie przed Reporterem24 dojeżdża do skrzyżowania i przejścia. Skręca w lewo, przejeżdża przez wysepkę i wjeżdża na zebrę, przed auta stojące na czerwonym świetle. Na nagraniu widać, że na przejściu znajdowało się kilku pieszych. Kierowca zdaje się nie zwracać na nich uwagi.

Nie wiadomo, czy biały mercedes zatrzymał się, czy też przejechał przez skrzyżowanie mimo czerwonego światła.

md

Pozostałe wiadomości