Poważny wypadek karetki zarejestrowała kamera

Warszawa

Wypadek w oku kamerydominik1069
wideo 2/3

Kamera zainstalowana w jednym z przejeżdżających aut zarejestrowała poważny wypadek z udziałem karetki i samochodu osobowego. Na nagraniu widać, że ambulans na sygnale wjeżdża na skrzyżowanie na zielonym świetle.

Do wypadku doszło miesiąc temu na skrzyżowaniu Kondratowicza i Łabiszyńskiej. Ale dopiero w ostatnich dniach światło dzienne ujrzało nagranie z tego zderzenia. Wypadek zarejestrowała kamera zainstalowana w jednym z aut.

Karetka na zielonym świetle

Na filmie widać, że samochód marki Kia jedzie ulicą Kondratowicza od strony Chodeckiej. Wjeżdża na skrzyżowanie i skręca w lewo. Nagle na skrzyżowanie ulicą Kondratowicza od strony Rembielińskiej wjeżdża karetka. Sygnalizator świetlny pokazuje jej kierowcy zielone światło. Do tego słychać, że ambulans ma włączony sygnał dźwiękowy.

Chwilę później dochodzi do wypadku – rozpędzona karetka wioząca pacjenta mocno uderza w bok kii i oba samochody wpadają na trawnik rozdzielający jezdnie. Do rozbitych pojazdów biegnie kilka osób, by pomóc poszkodowanym.

Sprawę bada prokuratura. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Dziewięć osób poszkodowanych

Jak poinformowała policja, w wypadku, do którego doszło 19 sierpnia, rannych zostało dziewięć osób, w tym dwie poważnie. Pomocy udzielało im sześć zespołów karetek pogotowia i pięć zastępów straży pożarnej.

Komenda rejonowa podkreśla, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

ran/b