Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Potrącenie na Obozowej. Ostrzegaliśmy o tym miejscu

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plZdarzenie na Deotymy

Poważne potrącenie pieszej na skrzyżowaniu Obozowej z Deotymy. Kobieta została uderzona przez lancię w miejscu, w którym kilka dni temu zmieniono organizację ruchu. O tym, że przystanek tramwajowy stał się niebezpieczny alarmowali nasi czytelnicy.

Przed godziną 17 na ulicy Obozowej została potrącona starsza kobieta. Przyjechała karetka. Załoga udzieliła pomocy rannej.

Jak informuje nasz reporter, Mateusz Szmelter, na miejscu jest również grupa wypadkowa, która bada ślady zdarzenia.

- Poszkodowana kobieta została odwieziona do szpitala, kierowca samochodu, który potracił pieszą był trzeźwy - powiedział Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Niebezpieczne miejsce

Do potrącenia doszło na jezdni, na którą piesi muszą wejść, by dostać się do tramwaju. Jeszcze kilka dni temu funkcjonowała tu tramwajowa śluza. Została zlikwidowana z obawy, że na Obozowej zaczną tworzyć się tramwajowe korki. Ze względu na zamknięcie Górczewskiej związane z budową II linii metra, teraz jeździ teraz znacznie więcej składów.

Sprawę opisaliśmy wczoraj. O likwidacji śluzy zdecydował miejski inżynier ruchu. W decyzji wyraził jednak obawy o bezpieczeństwo wysiadających i wsiadających pasażerów. Poprosił też policję o szczególny nadzór nad tym miejscem. Miasto nie wykluczyło, że śluza wróci, jeśli skrzyżowanie okaże się niebezpieczne.

Zapytaliśmy dziś policję, czy miejsce zostało objęte szczególnym nadzorem drogówki. - Nie mam na tę chwilę takich informacji - odpowiedział w czwartek wieczorem Tomasz Oleszczuk z komendy stołecznej.

tz/mś