Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Ulice

Potrącenie małoletnich na hulajnogach. "Kluczowe będą przesłuchania"

Ulice

Potrącenie na TargowejMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Policja bada okoliczności wypadku samochodu z dwiema osobami na hulajnogach elektrycznych. Funkcjonariusze przeglądają monitoring, będą też sprawdzać, kto miał zielone światło.

Drogówka dostała zgłoszenie z Targowej po godzinie 12 we wtorek. - Osoby poruszające się hulajnogami to nieletni. Są w szpitalu - podała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

I zapewniła, że kierujący samochodem marki Skoda był trzeźwy. - W sprawie będzie wszczęte dochodzenie, w którym będziemy wyjaśniać, kto zawinił - dodała Adamus.

"Przesłuchania będą kluczowe"

Potrącenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako wypadek. Nastolatkowie zostali w szpitalu. - Nie są to obrażenia, które mogą zagrażać ich życiu - zaznaczył Rafał Retmaniak z KSP.

Nie jest jeszcze pewne, dlaczego doszło do wypadku. - Na tym etapie postępowania trudno mówić nam o jakichkolwiek przyczynach. Policjanci sprawdzają monitoringi, będą też wzywani świadkowie na przesłuchania. Oczywiście świadkowie na miejscu byli też wstępnie rozpytani, ale tak naprawdę przesłuchania będą miały kluczowe znaczenie w tej sprawie - podkreślił.

Jak wyjaśnił Retmaniak, nastolatkowie zostali potrąceni na przejściu dla pieszych. Jest na nim sygnalizacja świetlna. - Będziemy również sprawdzali, na jakim świetle poruszali się piesi i przejeżdżał pojazd - dodał.

Coraz więcej problemów

O tym, że wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych jest coraz więcej, informujemy także na tvnwarszawa.pl. W połowie czerwca mężczyzna na elektrycznej hulajnodze zderzył się z rowerzystą na Bulwarach Wiślanych. Obaj trafili do szpitala.

Na początku czerwca kobieta jadąca hulajnogą została potrącona na Okopowej. W maju nastolatek na hulajnodze poturbował kobietę idącą chodnikiem wzdłuż Alei Jerozolimskich.

W kwietniu głośno było o podobnej sytuacji na Krakowskim Przedmieściu. Turystka z Czech upadła wówczas na chodnik i zraniła się w głowę.

em/kk/r/ran