Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Posypywarki zabezpieczają 230 kilometrów jezdni

Warszawa

tvnmete.plPrognoza pogody na sobotę

Z samego rana posypywarki wyjechała na stołeczne ulice. Później w Warszawie będzie pogodnie."42 posypywarki na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych. Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godzinie 7.40 i potrwają co najmniej półtorej godziny" – poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.Przed śliskością pojazdy zabezpieczają siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i strome ulice, jak Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. ZOM zaznacza, że w sumie to blisko 230 kilometrów jezdni.

"Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic, czyli tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" – wyjaśniają urzędnicy.

Do 3 stopni

Według synoptyków tvnmeteo.pl, w Warszawie będzie w sobotę pogodnie. Temperatura wzrośnie do 3 stopni Celsjusza. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 45 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa i spada.

ran/r