Posypywarki ruszyły do akcji. "Zabezpieczają przed śliskością"

TVN Warszawa

Prognoza na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/2

Już po raz drugi w ten weekend Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał na ulice posypywarki. Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w niedzielę można spodziewać się opadów śniegu z deszczem. O godzinie 10.35 służby oczyszczania miasta ruszyły do akcji. Na mosty, wiadukty i ulice spadkowe wyjechały 42 posypywarki.

Siedem mostów

"Przed śliskością zabezpieczanych jest siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. W sumie blisko 230 kilometrów jezdni" – przypomina ZOM.

Posypywarki wyjechały na ulice również w sobotę. Zarząd odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic, czyli tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. ZOM monitoruje stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. "W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością" – zapowiada zarząd. W niedzielę warszawiacy muszą przygotować się na opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed oblodzeniem. ran