Posypywarki na mostach i wiaduktach, w niedzielę może spaść śnieg

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.pl42 posypywarki w akcji

Na mosty i wiadukty wyjechały posypywarki, by zabezpieczać śliską jezdnię. Ale nie tylko kierowcy muszą przygotować się na chłód, bo pogoda warszawiaków nie będzie rozpieszczać.

42 posypywarki wyjechały na ulice. "W związku z warunkami pogodowymi o godz. 4.55 rozpoczęły się działania służb oczyszczania miasta. Przed śliskością zabezpieczanych jest siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak między innymi Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. W sumie blisko 230 kilometrów jezdni" – podał rano Zarząd Oczyszczenia Miasta, który monitoruje sytuację w mieście.A także odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic, czyli tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Pochmurno w przejaśnieniami

Pogoda chłodno przywitała mieszkańców stolicy - rano termometry pokazywały 0 stopni Celsjusza.Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w sobotę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami, temperatura wzrośnie do 5 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno spada, na barometrach około południa zobaczymy 1027 hPa.

Deszcz ze śniegiem

W niedzielę synoptycy prognozują duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum kraju wystąpią słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

TAK WYGLĄDAŁY PIERWSZE OPADY ŚNIEGU W LISTOPADZIE UBIEGŁEGO ROKU:

ran

Przejazd ulicami WarszawyTVN24
wideo 2/5