Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Porzucone auto na górce. "Ciekawostka z przebudowy Marynarskiej"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plAuto na rozkopanej Marynarskiej

Ma rozbitą szybę i wystrzeliły w nim poduszki powietrzne - tak wygląda opel porzucony na placu budowy przy Marynarskiej. Samochód stoi na górce tłucznia.

"Ciekawostka z przebudowy Marynarskiej, od weekendu na zamkniętej dla ruchu części ulicy stoi na górce kamieni auto" - poinformował nas czytelnik. I przesłał zdjęcie. Pojechaliśmy na miejsce.

Wybuchły poduszki, szyba jest rozbita

Opel stoi na placu budowy, obok wjazdu z trasy S79 na Marynarską, przed Taśmową. Ma rozbity przód. Wygląda jak zawieszony na górze tłucznia na placu budowy.

- W samochodzie wystrzeliły poduszki, ma również rozbitą przednią szybę. Ślady po oponach i porozrzucane elementy zderzaka wskazują, że kierowca z dużą prędkością wjechał na teren budowy i uderzył w nasyp - opisuje Artur Węgrzynowicz reporter tvnwarszawa.pl.

I dodaje, że kierowca musiał być nieuważny, bo plac budowy jest odpowiednio oznakowany.

- Jadąc Marynarską od strony trasy 79, kierowcy muszą skorzystać z tymczasowej organizacji ruchu. Informują o tym zarówno żółte linie na jezdni, jak i ustawione biało-czerwone pionowe znaczniki. Jadąc zgodnie z przepisami, bardzo trudno popełnić tam błąd - zauważa Węgrzynowicz.

Auto porzucone na budowie najwyraźniej nikomu nie przeszkadza, bo ani straż miejska, ani policja nie przyjęły zgłoszenia w tej sprawie.

Kierownictwo budowy odmówiło komentarza w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy, nie zawiadamiało też służb.

Auto na rozkopanej Marynarskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Auto na rozkopanej Marynarskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Auto na rozkopanej Marynarskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Auto na rozkopanej Marynarskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pechowa inwestycja

Prace na Marynarskiej ciągną się od lat. Najpierw drogowcy nie mogli wejść na teren w pobliżu węzła z drogą ekspresową S79. Działki trzeba było przejąć od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, co wymagało dodatkowych negocjacji z urzędem wojewódzkim. Z kolei tam, gdzie ma być torowisko, problemy sprawiała magistrala cieplna.

Trzeba było położyć nowe rury. To zaś wymagało ustaleń z właścicielem instalacji - firmą Veolia. Gdy to się udało, prace przy pętli tramwajowej trzeba było odłożyć do maja 2018 roku ze względu na sezon grzewczy.

Docelowo Marynarska ma być poszerzona do trzech pasów w każdą stronę. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki. Koszt to około 50 milionów złotych.

Wykonawcą całego przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o.

Jak pisaliśmy w 2016 roku, przebudowa Marynarskiej miała zakończyć się na przełomie sierpnia i września 2018 roku.

w/b/ran