Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Popularne imieniny? Więcej pijanych na drogach

Warszawa

| dziennik.pl, episkopat.plfot. TVN Warszawa

Policjanci codziennie zatrzymują pijanych kierowców. Jak sami przyznają, najwięcej takich sytuacji zdarza się w dni, kiedy obchodzone są popularne imieniny. Żeby zapobiec zjawisku, na przełomie listopada i grudnia rusza akcja "Trzeźwy kierowca".

Zbliża się czas w którym obchodzimy wiele popularnych imienin. Po zakrapianych przyjęciach, kierowcy wsiadają za kółko nie myśląc o poziomie alkoholu we krwi. Z tego powodu policyjna akcja rusza właśnie teraz.

Nadal wielu pijanych kierowców

Do podjęcia działań zachęcają statystyki, które wciąż są wysokie. W zeszłym roku funkcjonariusze w samej Warszawie zatrzymali 2312 pijanych kierowców. Do października tego roku wpadło w ich ręce już 1619 nietrzeźwych.

Policja ostrzega

Mundurowi przypominają, że prowadzenie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Opóźnione reakcje mogą spowodować wypadek i stanowią poważne zagrożenie dla życia wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci uprzedzają, że poza kontrolami trzeźwości zwrócą również uwagę na inne wykroczenia, takie jak nieprawidłowe wyprzedzanie, przekaczanie linii ciągłej i nadmierna prędkość.

wp/aq