Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Popularne imieniny? Więcej pijanych na drogach

TVN Warszawa

| dziennik.pl, episkopat.plfot. TVN Warszawa

Policjanci codziennie zatrzymują pijanych kierowców. Jak sami przyznają, najwięcej takich sytuacji zdarza się w dni, kiedy obchodzone są popularne imieniny. Żeby zapobiec zjawisku, na przełomie listopada i grudnia rusza akcja "Trzeźwy kierowca".

Zbliża się czas w którym obchodzimy wiele popularnych imienin. Po zakrapianych przyjęciach, kierowcy wsiadają za kółko nie myśląc o poziomie alkoholu we krwi. Z tego powodu policyjna akcja rusza właśnie teraz.

Nadal wielu pijanych kierowców

Do podjęcia działań zachęcają statystyki, które wciąż są wysokie. W zeszłym roku funkcjonariusze w samej Warszawie zatrzymali 2312 pijanych kierowców. Do października tego roku wpadło w ich ręce już 1619 nietrzeźwych.

Policja ostrzega

Mundurowi przypominają, że prowadzenie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Opóźnione reakcje mogą spowodować wypadek i stanowią poważne zagrożenie dla życia wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci uprzedzają, że poza kontrolami trzeźwości zwrócą również uwagę na inne wykroczenia, takie jak nieprawidłowe wyprzedzanie, przekaczanie linii ciągłej i nadmierna prędkość.

wp/aq