Polski Bus uderzył w ciężarówkę na A2. Kierowca nie żyje, ranni pasażerowie

Warszawa

fot. straż pożarna w Skierniewicach / film: Kontakt 24Wypadek na A2

Piętrowy autobus jadący autostradą A2 w stronę Poznania zjechał z drogi i uderzył w tył ciężarówki. - W wypadku zginął kierowca, ośmioro pasażerów trafiło do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Ruch na autostradzie odbywał się po jednej nitce.

Do wypadku doszło na terenie powiatu Skierniewickiego, w rejonie miejscowości Wólka Łasiecka (woj. łódzkie). - Wszystko wskazuje na to, że tragiczna sekwencja zdarzeń rozpoczęła się od kierowcy tira, który zahaczył swoim pojazdem o samochód osobowy stojący na pasie awaryjnym - mówił mł. bryg. Mariusz Wielgosz ze skierniewickiej straży pożarnej.

Jedna osoba nie żyje

Ciężarówką zarzuciło, kierowca zaczął nagle hamować. Wtedy w tył pojazdu uderzył piętrowy autobus. - Kierowca autobusu poniósł śmierć na miejscu - mówił kom. Adam Kolasa z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi. Pięć osób, które podróżowały na górnym pokładzie autobusu zostało zakleszczonych, strażacy musieli rozcinać karoserię pojazdu. Ostatecznie hospitalizacji wymagało osiem osób. W akcji ratowniczej uczestniczył śmigłowiec pogotowia lotniczego.

Utrudnienia na autostradzie

Na czas akcji z udziałem pogotowia lotniczego wstrzymany został ruch na A2. Ruch w kierunku Poznania odbywał się po jednej nitce. Policja apelowała do kierowców o ostrożność.

Po godz. 16 Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad poinformowała, że utrudnienia się zakończyły.Czytaj także na tvn24.pl

bż/r