Półmaraton Praski. Pobiegną nocą, ale i tak będą utrudnienia

Ulice

materiały organizatoraUtrudnienia na Pradze

Półmaraton Praski wraca do stolicy w nowej – nocnej odsłonie. Biegacze wystartują w sobotę wieczorem, jednak z utrudnieniami musimy liczyć się od piątku.

Trasa półmaratonu prowadzi głównymi arteriami Pragi Południe. Na błoniach Stadionu Narodowego powstanie miasteczko biegowe.

Trasy

Półmaratończycy wystartują o 20.30. Zobaczymy ich na trasie: Błonia Stadionu PGE Narodowy - Zamoyskiego - Targowa (jezdnia płd., udostępniony pas ruchu w kierunku wsch. na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej)– Zamoyskiego (kontynuacja jezdnią płd., udostępniony pas ruchu w kierunku wsch. na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej) - Grochowska (jezdnia płd.) – rondo Wiatraczna (bieg tylko dwoma pasami ruchu na rondzie) - al. Waszyngtona (udostępniony pas ruchu od ul. Saskiej do ronda Wiatraczna) – rondo Waszyngtona– Francuska – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama (jezdnia zach. – płn.) – Umińskiego (jezdnia płd. –zach., na jezdni płn. – wsch. obowiązuje ruch dwukierunkowy) – Bora-Komorowskiego (jezdnia płd.) – Fieldorfa "Nila" (jezdnia wsch.) – Wał Miedzeszyński (jezdnia wsch.) – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Kadetów – Wał Miedzeszyński (jezdnia zach.) – Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia zach.) – zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Okrzei - Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wsch.) - Zamoście – Sokola - błonia Stadionu PGE Narodowy.

"O godzinie 21.00, zaraz za półmaratończykami, wystartują uczestnicy 4F Piątki Praskiej. Trasa tego biegu prowadzić będzie znanymi ulicami Pragi Północ i Południe, między innymi ul. Targową i Jagiellońską" – informują organizatorzy.

Trasa biegu materiały organizatora

1 września

Od godziny 9 – w związku z przygotowaniami do startów - nie wjedziemy na błonia stadionu. Z kolei o godzinie 16.00 zamknięta zostanie dla ruchu ul. Sokola na odcinku Wybrzeże Szczecińskie do skrzyżowania z ul. Zamoście.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 125, 202, E1.

2 września

O godzinie 20 dla ruchu zamknięta będzie już cała trasa półmaratonu. Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii: 111, 117, 119, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 148, 158, 162, 166, 168, 202, 213, 219, 507, 509, 517, 521.

Objazdami pojadą również składy linii: 7, 9, 22, 24, 25.

3 września

Z utrudnieniami musimy liczyć się również w niedzielę, ponieważ do końca kursowania pozostaną zamknięte błonia Stadionu Narodowego i Sokola na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do skrzyżowania z ul. Zamoście.

Tak wyglądała poprzednia edycja biegu:

Zawodnicy Półmaratonu Praskiego na ulicachMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora