Ulice

Policyjny śmigłowiec lądował na trawniku. Mieszkańcy zaniepokojeni

Ulice

[object Object]
Helikopter lata tuż nad ulicamiKontakt 24
wideo 2/3

Znalazł się mężczyzna, którego policja poszukiwała przy użyciu helikoptera. - Jest w dobrym stanie, został przekazany ratownikom pogotowia - poinformowała nas straż pożarna. Pierwszą informację o latającym nad Pragą Południe śmigłowcu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na jednym z nagrań było widać, jak maszyna zniża się nad rondem Mościckiego.

"Wojskowy helikopter krąży nad węzłem Marsa", "wojskowy helikopter obok Łazienkowskiego" - takie sygnały zaczęły napływać na Kontakt 24 około godziny 12. "Co się dzieje?" - pytali zaniepokojeni czytelnicy.

Policja zweryfikowała nieco te sygnały i poinformowała, że helikopter nie był wojskowy, a właśnie policyjny.

Poszukiwali mężczyzny

- Prowadzimy działania poszukiwawcze mężczyzny, który zgłosił się do nas. Powiedział, że nie wie, gdzie jest i poprosił o pomoc - powiedział nam około 12 asp. Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

- Natychmiast podjęliśmy działania, prowadzimy akcję - dodał.

Oleszczuk podkreślił też, że śmigłowiec był jedynie wsparciem dla prowadzonych działań na ziemi. Mężczyzny poszukiwali również strażacy i psy tropiące.

Odnaleziony

Jak się dowiedzieliśmy, chodziło o około 60-letniego mężczyznę, który się zagubił, spędził poza domem całą noc. Policja szukała go w rejonie Marsa, Grochowskiej i Ostrobramskiej.

Na miejsce pojechał Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Okazało się, że mężczyzna był już w rękach funkcjonariuszy.

- Został odnaleziony, jest w dobrym stanie. Został przekazany ratownikom pogotowia - potwierdził Artur Gonera z komendy miejskiej straży pożarnej.

[object Object]
Mężczyzna został odnalezionyLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Helikopter latał nad rondem Mościckiegotargeo

kw//ec

Pozostałe wiadomości