Policyjna impreza w Warszawie. Autokary zakorkowały Wisłostradę

Ulice

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plAutokary blokują Wisłostradę

Na Wisłostradzie, na odcinku od mostu Gdańskiego do ul. Grodzkiej, na skrajnie prawym pasie stały zaparkowane autokary, które zabrały uczestników policyjnej imprezy. W kierunku Wilanowa tworzyły się duże korki.

Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl informował, że na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego policja kierowała ruchem, co trochę pomogło rozładować korek.

Według danych Targeo.pl, od mostu Gdańskiego do Śląsko-Dąbrowskiego przed godz. 14.00 podróż miała nam zająć ponad 20 minut.

O 14.30 nasz reporter Artur Węgrzynowicz poinformował, że część autokarów już odjechała, jednak te które zostały nadal powodują utrudnienia w ruchu, lecz są już one mniejsze.

O godz. 15 pojazdy odjechały i utrudnienia się zakończyły.

Przez policyjną imprezę

Internautka poinformowała nas, że autokary mają logo akcji Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Z informacji na stronie internetowej KGP wynika, że we wtorek i środę odbywał się jubileusz 10-lecia akcji PaT.

- Impreza jest zarejestrowana jako masowa, autokary mają prawo tam stać. O godzinie 14.00 mają zabrać uczestników spotkania i wyjechać z Warszawy - poinformowała Edyta Adamus z komendy stołecznej.

I dodała, że do momentu wyjazdu autokarów trzeba było liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

ło/lulu