Policja zatrzymała 81-latka. "Śrubokrętem rysował po autach"

Ulice

KRP II MokotówPolicja zatrzymała 81-latka

Mokotowska policja zatrzymała 81-latka podejrzanego o zniszczenie 11 samochodów. Mężczyzna miał rysować śrubokrętem karoserię aut, które jego zdaniem były nieprawidłowo zaparkowane. Wyrządzone w ten sposób szkody oszacowano na około 18 tysięcy złotych.

Policjanci z Mokotowa na przełomie kwietnia i maja otrzymali kilkanaście zgłoszeń dotyczących uszkodzenia karoserii aut, które właściciele pozostawiali na chodniku u zbiegu Woronicza i Kaczmarskiego, niedaleko stacji metra Wierzbno.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zniszczeń może być 81-letni mężczyzna. Pomogły w tym nagrania z kamer miejskiego monitoringu.

"Kiedy sposób parkowania samochodów nie był dla niego wystarczająco zadowalający, wyjmował z kieszeni śrubokręt i rysował nim po samochodach" - opisują policjanci w komunikacie.

"Tylko opierał się o karoserię"

Stanisław S. został zatrzymany 14 maja. Policjanci zabezpieczyli też śrubokręt, który miał służyć do niszczenia karoserii.

"Początkowo tłumaczył się, że ma chorą nogę i tylko opierał się o karoserię pojazdów, gdy przechodził, ale później przyznał, że denerwowały go, jego zdaniem, niewłaściwie zaparkowane auta" - czytamy na stronie mokotowskiej komendy.

Jak podkreśla policja, były one prawidłowo zaparkowane.

Mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego uszkodzenia 11 samochodów. - Między innymi mazdy, forda, hondy, renault, volkswagena, fiata, bmw i volvo - wylicza Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy. Zaznacza też, że lista zarzutów na tym może się nie skończyć, ponieważ zniszczeniu uległo więcej niż 11 pojazdów i ich właściciele mogą wystąpić z wnioskiem o ukaranie sprawcy.

Za uszkodzenie aut może grozić mu do pięciu lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zniszczonych autach na Pradze Południe:

Policja: zatrzymani prawdopodobnie usłyszą zarzuty TVN24
wideo 2/5

kk/pm

Źródło zdjęcia głównego: KRP II Mokotów