Policja: w niedzielę kaskadowe kontrole prędkości w Warszawie

Warszawa

TVN24Policja będzie prowadziła kaskadowe pomiary prędkości

W niedzielę kierowcy powinni mieć się na baczności. Przez cały dzień policja będzie prowadziła kaskadowy pomiar prędkości na warszawskich ulicach.

Akcja rozpocznie się o 6 rano i będzie trwać do 22. - Kontroli należy spodziewać się przede wszystkim na głównych warszawskich ulicach. Staramy się zaangażować w nie jak najwięcej funkcjonariuszy - zapowiada Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. I dodaje, że to ogólnopolska akcja. Obejmie również okoliczne powiaty.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest kilka radiowozów. Są one wyposażone w wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości. Jak zaznacza policja, tego typu kontrole często obejmują krótki fragment ulicy.

Akcja ma pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma też przyczynić się do eliminacji kierowców łamiących przepisy.

"Od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy" - przypomina stołeczna komenda. Z policyjnych analiz wynika, że w wielu przypadkach za błędy kierowców wysoką cenę płacą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Na tvnwarszawa.pl codziennie informujemy o kolizjach i wypadkach na warszawskich drogach:

Kierowca staranował barierki przystanku tramwajowegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kk//ec