Policja podsumowuje święta. Są ranni, ale nikt nie zginął

Warszawa

W wypadku na Lazurowej rannych zostało 6 osób - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

9 wypadków, 10 rannych, 164 kolizje i 29 pijanych kierowców - policja częściowo podsumowała świąteczny weekend na drogach Warszawy. Pełne zestawienie dopiero we wtorek.

Najwięcej stłuczek, 85, stołeczna policja odnotowała tuż przed świętami - 23 grudnia, kiedy koniec tygodnia pracy nałożył się na czas świątecznych wyjazdów. W Wigilię odnotowała 37 kolizji, zaś w pierwszy dzień świąt 22.

Przez pierwsze trzy dni świątecznego weekendu było 7 wypadków. Nikt nie zginął. Rannych zostało 8 osób. Najpoważniejszy był niedzielny wypadek na Lazurowej. - Po zderzeniu dwóch samochodów 6 osób pojechało do szpitala. Ale nie wszystkie zakwalifikowano jako ranne - mówi Andrzej Browarek z KSP.

W drugi dzień Bożego Narodzenia do godz. 18.00 bilans powiększył się o 2 wypadki, 2 rannych i 20 kolizji.

Więcej pijanych pod Warszawą

Przez trzy pierwsze dni świątecznego weekendu w ręce funkcjonariuszy wpadło 25 pijanych kierowców. W poniedziałek - kolejnych czterech.

Święta na drogach w kraju - czytaj na tvn24.pl

Internauci informują

Pełny bilans światecznego weekendu poznamy we wtorek rano. Tymczasem internauci też informują o zdarzeniach:

- Autobus linii 187 spotkał się z VW Polo zaraz za skrzyżowaniem ul Grójeckiej z Wawelską w kierunku Pomnika Lotnika. Polecam objazd przez Banacha - napisał w poniedziałek po 13.00 na Kontakt 24 reporter 24 Mnia. Na zdjeciach widać, że samochód zepchnięto na pobocze. Policja nie miała zgłoszenia z tego miejsca.

- Przy wjeździe na most Gdański jeden pas w kierunku Targówka blokuje zepsuty samochód. Wygląda, jakby rozbił się na barierkach - napisał w mailu na warszawa@tvn.pl internauta.

Kontrole trwają

- Świąteczny weekend jeszcze się nie skończył, dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków tak, by wszyscy bezpiecznie powrócili do swych domów - przestrzega Andrzej Browarek.

Funkcjonariusze w okresie świątecznym zwracają szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie służby na ulicach miasta i wylotówkach wykorzystują policyjne wideo rejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

mz/bako