Policja ostrzega kierowców: ślisko na drogach

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plŚlisko na drogach

Pogoda nie sprzyjała w sobotę kierowcom. Marznący deszcz powodował, że na drogach było bardzo ślisko. Przez cały dzień doszło do kilkudziesięciu kolizji i trzech wypadków. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

- Do godz. 17.30 doszło do 73 kolizji i 3 wypadków, a 3 osoby zostały ranne - informował kapitan Andrzej Browarek ze stołecznej policji. - Jest bardzo ślisko. Nie tylko na drogach, również na chodnikach. Dlatego apelujemy do kierowców i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności - dodał.

Solarki w akcji

W sobotę rano i wieczorem Zarząd Oczyszczania Miasta na stołeczne ulice wysłał 170 solarek.

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40 proc. dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie Urzędów Dzielnic.

ZOM ogłosił już 13 akcji posypywania w tym sezonie. Koszt tych prac to 9,8 mln zł. Na zimowe utrzymanie dróg i chodników w budżecie miasta zarezerwowano 72 mln zł.

Prognoza pogody

W sobotę pogodę w naszym kraju ukształtował się front atmosferyczny, który w nocy powodował zawieje i zamiecie śnieżne w województwach zachodnich.

W ciągu dnia front przesunął się w głąb kraju. Najpierw ogarnął centrum, a potem wschód. Przyniósł również opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź.

Ślisko jest także na chodnikach
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl