Policja o długim weekendzie: 17 wypadków, dwa śmiertelne

Warszawa

kspPolicjanci podsumowali długi weekend na drogach

Podczas długiego weekendu na warszawskich i okolicznych drogach doszło do 17 wypadków. Dwa z nich okazały się śmiertelnymi potrąceniami. Policjanci zatrzymali też 115 nietrzeźwych kierowców.

Stołeczni policjanci podsumowali cztery dni długiego weekendu. Podawane przez nich dane dotyczą Warszawy i okolicznych powiatów.

"W ciągu 4 dni mundurowi ujawnili 115 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 17 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 16 zostało rannych" - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Dwa potrącenia

Do śmiertelnych wypadków doszło na terenie podwarszawskich powiatów. W sobotę przed godziną 23 samochód osobowy potrącił pieszego w miejscowości Nowe Gniewniewice w powiecie nowodworskim.

"Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 49-letni kierujący hondą civic, na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który prawdopodobnie szedł środkiem jezdni. Niestety 43-letni mężczyzna poniósł śmierć" - informuje nowodworska policja.

Do drugiego śmiertelnego potrącenia doszło w Bielawie w powiecie piaseczyńskim. Jak podaje policja, w niedzielę około godziny 17, kierowca mercedesa potrącił rowerzystę.

Wyjaśnieniem okoliczności obu wypadków zajmie się prokuratura.

Więcej wypadków w ubiegłym roku

Podczas długiego weekendu policjanci sprawdzali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami: czy stosują się do ograniczeń prędkości, zapinają pasy bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach. W czasie kontroli zwracali też uwagę na stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących.

W ubiegłym roku podczas czerwcowego długiego weekendu również zatrzymanych zostało 115 nietrzeźwych kierowców. W 2017 roku doszło jednak do większej liczby wypadków - funkcjonariusze odnotowali ich 29. Ranne zostały wówczas 44 osoby. Nie było jednak ofiar śmiertelnych.

NA TVNWARSZAWA.PL INFORMOWALIŚMY O WYPADKACH I KOLIZJACH PODCZAS DŁUGIEGO WEEKENDU:

Zderzenie na trasie S8Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/8

kk/mś