Policja: kierująca przeglądała torebkę. Opel wbił się w ścianę domu

TVN Warszawa


Kobieta straciła panowanie nad kierownicą i wjechała w budynek mieszkalny. Wcześniej jej auto przecięło pole żyta i zniszczyło ogrodzenie prywatnej posesji. Jak podaje policja, do kolizji doszło, gdy kierująca przeglądała zawartość torebki.

Wszystko wydarzyło się około godziny 8.30 w Grabowie Nowym w powiecie kozienickim.

Z relacji policji wynika, że 29-latka straciła panowanie nad pojazdem, gdy schyliła się w stronę przeglądanej torebki. Wtedy auto miało zjechać na pobocze.

"Gdy zaczęła wykonywać gwałtowne manewry chcąc wrócić na drogę, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała w pole z żytem, staranowała ogrodzenie i wjechała autem w budynek mieszkalny" - opisują funkcjonariusze.

W tym czasie nie było nikogo w budynku. Choć zniszczenia wyglądają dość poważnie - auto wbiło się w ścianę domu - kobiecie również nic się nie stało.

"29-latka była trzeźwa. Za spowodowaną kolizję otrzymała mandat i punkty karne" - podsumowują.

Przy okazji tego zdarzenia, mazowiecka policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy. "Chwila nieuwagi, schylenie się po coś do torebki, odebranie w czasie jazdy telefonu, podczas pokonywania trasy, wyprowadzają z koncentracji kierujących i mogą nieść za sobą poważne konsekwencje" - ostrzegają policjanci.

Zobacz też materiał o zderzeniu w Rembertowie:

Zderzenie w Rembertowie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kk/mś