Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Ulice

Policja: będą mandaty za "zakłócanie ruchu"

Ulice

TVN24Mandaty dla taksówkarzy

Protestujący taksówkarze zablokowali w środowy poranek wiele warszawskich ulic. Policja zapowiada, że każdy łamiący przepisy kierowca zostanie ukarany.

Ciężko jeździ się w środę po Warszawie. Jadąc powoli taksówki blokują przejazd. Policja jednak nie pozostanie bierna. - Kierowcy taksówek zostali poinformowani, że zakłócają ruch drogowy – mówi Maciej Karczyński, rzecznik prasowy stołecznej policji. Jeżeli nie zaczną stosować się do przepisów zostaną ukarani. – Policjanci będą wystawiać mandaty za powolną jazdę. Przyjrzą się też czy taksówkarze nie łamią innych przepisów, np. przejeżdżanie przez linię ciągłą – dodaje Karczyński.

Przeciw deregulacji

Strajk organizuje inicjatywa Porozumienie Taksówkarzy. Nie zgadzają się na zapowiedzianą przez Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości, deregulację zawodu. Zakłada ona między innymi rezygnację z konieczności zdawania egzaminu z topografii miasta.

wp//ec

Pozostałe wiadomości