Połatana Ostródzka idzie do remontu. Co z Głębocką?

Warszawa

urząd dzielnicyPrace potrwają dwa miesiące

Ostródzka to jedna, obok Głębockiej i Berensona, z ważniejszych ulic Zielonej Białołęki. Dzielnica informuje, że w poniedziałek zacznie się jej remont. W drugim kwartale tego roku ruszyć ma też wyczekiwana przebudowa pobliskiej Głębockiej.

"Na czas przebudowy Ostródzkiej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Prace zaczną się od północnej strony ulicy, czyli od ul. Wierzbiny" – czytamy na stronie białołęckiego urzędu.

Najpierw będzie remontowana ta część jezdni, która jest pokryta betonowymi płytami. Prace potrwaj około dwa miesiące.

Urzędnicy podkreślają, że odbudowa drogi jest niezbędna ze względu na wcześniejszą prace wodociągowców, którzy kładli kanalizacje pod ulicą.

Kiedy remont Głębockiej?

Nasi czytelnicy w komentarzach pytają o remont innej ważnej, bardzo zniszczonej ulicy - Głębockiej, którą rozprowadzany jest ruch po Zielonej Białołęce. Prace planowano na rok ubiegły, ale jak informuje na swojej stronie Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przełożono je na ten rok. Głębocka będzie przebudowana pomiędzy Podwójną a Berensona. Prace mają potrwać od 12 do 14 miesięcy.

"W ramach przedsięwzięcia przewiduje się budowę jednojezdniowej drogi klasy Z. Liczba pasów ruchu w rejonie skrzyżowań dostosowana zostanie do potrzeb ruchu. W ramach zadania zrealizowana zostanie budowa chodników, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, przebudowa skrzyżowań oraz usunięcie kolizji projektowanego zagospodarowania z istniejącą infrastrukturą niezwiązaną jak i związaną z funkcjonowaniem ulicy" – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Jak już pisaliśmy, mimo planowanego remontu nadal będzie tylko jednojezdniowa droga lokalna.

Tak się jeździ Głębocką:

Tak się jeździ Głębocką
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Więcej remontów

Miasto ogłosiło listę kilkudziesięciu dróg które mają w tym roku przejść szybki remont. Ale pewnych jest jedynie 10 pozycji z tej listy. Na razie tylko na tyle urzędnicy zarezerwowali pieniądze.

ran//ec