Po kolizji kierowca i pasażer uciekli, w aucie były kradzione rejestracje

Autor:
katke
Źródło:
PAP
KPP w Ostrowi Mazowieckiej Do zdarzenia doszło w Podborzu

22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego brawurową jazdę bmw zakończył w Podborzu na ogrodzeniu jednej z posesji, mężczyzna wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. W samochodzie policjanci tablice rejestracyjne z innego auta, które posłużyły do kradzieży paliwa - podała policja w Ostrowi Mazowieckiej.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej młodsza aspirant Marzena Laczkowska przekazała, że w nocy z soboty na niedzielę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w Podborzu, pow. ostrowski, przy ul. Krzywej. - Gdy na miejsce dojechali policjanci znaleźli bmw, które po uderzeniu w ogrodzenie posesji zatrzymało się na boku – powiedziała policjantka.

Sam zgłosił się do komendy

W aucie nie było nikogo, ale mundurowi znaleźli za to komplet tablic rejestracyjnych, które – jak się potem okazało – pochodziły z kradzieży. Szybko ustalono 22-letnigo właściciela bmw, który wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca w niedzielę po południu sam zgłosił się do ostrowskiej komendy i przyznał, że to on był sprawcą kolizji.

- Ustalono, że tablice rejestracyjne znajdujące się w bmw zostały skradzione z 10 na 11 stycznia. Tego samego dnia mężczyzna wykorzystał tablice podczas kradzieży paliwa na stacji benzynowej w powiecie ostrowskim – przekazała rzeczniczka.

22-latek we wtorek zgłosił się na wezwanie do zespołu wykroczeń, gdzie za spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia i niestosowanie się do znaku stop na przejeździe kolejowym otrzymał mandaty na kwotę 8 tysięcy złotych i 18 punktów karnych. Natomiast za kradzież tablic oraz kradzież paliwa z ich wykorzystaniem wobec 22-latka skierowano dwa wnioski do sądu o ukaranie na łączną kwotę grzywny 3 tysięcy złotych. - Wybryki będą młodego kierowcę łącznie kosztowały 11 tysięcy złotych – podsumowała rzeczniczka.

Zobacz także: Duża akcja stołecznej policji. Chodziło o nielegalne wyścigi

Nielegalne wyścigi na Warsaw Night Racing
Nielegalne wyścigi na Warsaw Night Racing"Uwaga!" TVN

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Pozostałe wiadomości