Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Pobłażania nie będzie. Drogówka zapowiada intensywne kontrole

Warszawa

TVN24Policja zapowiada kontrole prędkości

Policjanci zauważyli, że wraz z poprawą pogody i lepszymi warunkami na drogach, kierowcy poczuli się znacznie pewniej. Konsekwencją jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Aby temu zapobiec, funkcjonariusze zapowiadają więcej kontroli.

- W garnizonie stołecznym policjanci będą kontrolować kierowców pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego – zapowiada Iwona Jurkiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodaje, szczególną uwagę będą zwracać na to, czy prowadzący nie łamią dozwolonej prędkości.

- Policjanci zauważyli, że w 2015 roku kierowcy przekroczyli prawie 1000 razy dozwoloną prędkość 50 km na godzinę. W tym roku już 1500 razy – wylicza Jurkiewicz.

Policjantka przypomina, że jeżeli podczas szybkiej jazdy dojdzie do wypadku, skutki są zwykle znacznie poważniejsze niż w przypadku podobnych zdarzeń przy zachowaniu odpowiedniej prędkości.

Apel też do motocyklistów

Funkcjonariusze ostrzegają nie tylko kierowców samochodów, ale też motocyklistów. Ledwo rozpoczął się sezon, a już musieliśmy poinformować o pierwszych tragicznych zdarzeniach.

Pod koniec marca w wypadku na Łodygowej zginął 25-letni mężczyzna. Jego motocykl nie miał szans w starciu z tirem. Mężczyzna wpadł pod ciągnik siodłowy, wyciągnęli go strażacy. Mimo długiej reanimacji, zmarł.

Dzień wcześniej - 26 marca - na drodze wojewódzkiej nr 580 pomiędzy Starymi Babicami a Lesznem zginął 35-letni mężczyzna. Nie przeżył zderzenia z samochodem, który próbował wyprzedzić.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. - Jeżeli nawet nam wydaje nam się, że jesteśmy świetnymi kierowcami i bardzo dobrze jeździmy, może okazać się, że błąd popełnił ktoś inny – podkreślała Jurkiewicz.

Wypadek na ŁodygowejTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/b