Pobiegną przez 5 dzielnic

Ulice

tvnwarszawa.pl , mat. organizatoraW niedzielę maraton

Tysiące maratończyków wybiegną w niedzielę na warszawskie ulice. Pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu.

Rywalizacja w Warsaw Orlen Marathon na dystansie 42,195 m rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 8.45. A dziesięć minut wcześniej na trasę maratonu wyruszą sportowcy w kategorii handbike.

Z utrudnieniami będzie trzeba liczyć się na ulicach Śródmieścia, Pragi Południe, Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.

Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy.

Wyłączone jezdnie

"Pierwsi zawodnicy dotrą na metę w czasie nieco ponad 2 godzin. Taki rezultat osiągną jednak tylko sportowcy z tzw. biegowej elity. Limit czasu na pokonanie trasy dla najsłabszych zawodników wynosi 5 godzin i 45 minut" – informuje urząd miasta.

Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z mostem Świętokrzyskim do wjazdu na most Poniatowskiego będzie wyłączona z ruchu już od godziny 6.00 do 15.30. W godz. 8.35 – 9.10 niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od Mostu Józefa Poniatowskiego do ul. Zwycięzców.

TRASA BIEGU: Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Powiśla), Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa), R. Sanguszki, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie (cała szerokość jezdni), pl. Na Rozdrożu, al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Puławska (jezdnia w kierunku centrum), Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnie w kierunku centrum), I. Ghandi (jezdnia w kierunku al. Komisji Edukacji Narodowej), J. Rosoła (do ul. K. Jeżewskiego jezdnią w kierunku centrum, dalej całą szerokością), Relaksowa, Kabacka, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąski, Przekorna, Ł. Drewny (trasa rowerowa), Przyczółkowa, al. Wilanowska (jezdnia w kierunku Mokotowa), Jana III Sobieskiego (jezdnia w kierunku centrum), al. W. Witosa (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), L. van Beethovena, Jana III Sobieskiego, Belwederska (jezdnie w kierunku centrum), J. Gagarina (jezdnia w kierunku centrum), Podchorążych, A. Suligowskiego, Czerniakowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie (jeden pas jezdni w kierunku Wilanowa), Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi), Wybrzeże Szczecińskie do mety na PGE Narodowym.

Mapa maratonuUrząd Miasta

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Bieg na 10 kilometrów

Wspólnie z zawodnikami maratonu, ale w przeciwnym kierunku, z Wybrzeża Szczecińskiego, na trasę wyruszą biegacze rywalizujący na dystansie 10 kilometrów. Na starcie ma pojawi się pięć tysięcy sportowców.

Pobiegną w godz. 8.45 – 10.30 ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila”, gen. T. Bora-Komorowskiego, Egipska, Ateńska, Brukselska, Paryska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, zjazd z al. J. Poniatowskiego do mety na Narodowym.

TAK WYGLĄDAŁ MARATON W UBIEGŁYM ROKU:

ran/r

Niedzielne biegi wystartowałyTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl , mat. organizatora