Ulice

Po wypadku na Białołęce autobusy zmieniły trasy

Ulice

TVN Warszawa
| AP, PAP, BBC, ReutersTVN Warszawa

Po czwartkowym zderzeniu pociągu z autobusem, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował trasy objazdowe dla linii 133 i 152 na czas trwania utrudnień. Autobusy kursowały objazdem do późnych godzin wieczornych.

Linia 133: autobusy tej linii kursowały po zachodniej stronie torów po trasie: Żerań FSO ... Mehoffera – Fletniowa – Klasyków – Modlińska – Mehoffera ... i dalej po trasie do pętli ŻERAŃ FSO.

Linia 152: jeden autobus kursował po wschodniej stronie torów na trasie Choszczówka – Białołęka Dworska (zapewnia on dowóz z Białołęki Dworskiej do autobusów linii 176 i w pobliże przystanków SKM Choszczówka i Płudy); pozostałe wozy tej linii kursowały po zachodniej stronie torów po trasie: ŻERAN FSO ... Modlińska - Klasyków - Fletniowa – Mehoffera – Modlińska ... i dalej po trasie do pętli ŻERAŃ FSO.

Wypadek na przejeździe

W czwartek po południu na strzeżonym przejeździe kolejowym w autobus linii 133 uderzył pociąg ekspersowy relacji Gdynia-Kraków. W wyniku zderzenia 7 osób zostało rannych, głównie dzieci.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w momencie wypadku szlabany na przejeździe były podniesione. Prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd dróżnika. W tym samym czasie miały przejeżdżać trzy pociągi. Dróżnik wiedział o przejeździe dwóch pociągów, nie zauważył tego trzeciego składu i podniósł szlabany. W tym momencie wjechał autobus.

bf/ec

Pozostałe wiadomości