Po tragicznym wypadku zamontowali nowe znaki

Warszawa

fot

W środę drogowcy zamontowali nowe znaki świetlne i drogowe, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Mrówczej w Wawrze. W tym miejscu dwa tygodnie temu zginęło dwoje dzieci.

- Drogowcy ustawili w widocznym miejscu znaki pionowe stop - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Również nad skrzyżowaniem znajdują się diodowe znaki stop, które świecą - dodaje.

W ramach poprawy bezpieczeństwa na jezdni przyklejone zostały również znaki poziome, które są ze specjalnej powłoki. - Znaki mają ostrzegać kierowców, że zbliżają się do skrzyżowania - informuje Marcinczak.

Tragiczny wypadek

Zmiany na skrzyżowaniu to efekt tragicznego wypadku, w którym zginęło dwoje dzieci. Po tym zdarzeniu dostaliśmy wiele sygnałow, że skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne. Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich obiecał kilkanaście dni temu, że zarząd przyjrzy się jeszcze raz sytuacji na skrzyżowaniu.

W czwartek pikieta

Tymczasem mieszkańcy Wawra zapowiadają na czwartek pikietę. Chcą w ten sposób wymusić na władzach dzielnicy konkretne działania. Przez wiele dni zbierane były podpisy pod dokumentem, który przekażą władzom dzielnicy.

su/par