Po reklamach - budy. ZDM chwali się porządkami

Ulice


Zarząd Dróg Miejskich postanowił zrobić porządek z budkami i kioskami, szpecącymi stołeczne ulice. W ubiegłym roku zniknęło 27 takich obiektów.

To kolejna akcja, po tym jak w grudniu udało się usunąć ponad sto nielegalnie umieszczonych reklam. Tym razem pod lupę wzięto znajdujące się w pasie drogowym budki, kioski i pawilony. To właśnie Zarząd Dróg Miejskich wydaje pozwolenia na zajęcie terenu pod ich działalność.

- Nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w której obiekt handlowy zagraża bezpieczeństwu (np. poprzez realizację dostaw w sposób naruszający przepisy) lub jest uciążliwy dla mieszkańców - podkreśla ZDM.

I zapewnia, że reaguje wtedy, gdy "zachodzą przesłanki, że istniejąca działalność może być problematyczna". Jeśli podejrzenia potwierdzają się, to umowa na zajęcie terenu przy drodze nie jest przedłużana. Wówczas np. kiosk powinien zostać usunięty.

Jeśli właściciele odwołują się od decyzji, postępowanie może przedłużyć się do kilku miesięcy. Jednak w wielu sytuacjach sprawę udaje się rozstrzygnąć bez odwołań. W ubiegłym roku w ten sposób zniknęło 27 obiektów handlowych.

Zobacz też nielegalną budkę z alkoholem przed ratuszem:

Budka z alkoholem zostanie rozebrana?Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

md/r

Źródło zdjęcia głównego: ZDM