Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Po dwóch bliźniaczych wypadkach ZTM wycofuje autobusy ze skrzyżowania

Warszawa

To kolejny wypadek w tym miejscuTVN24
wideo 2/4

Po dwóch groźnych wypadkach Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że autobusy nie będą skręcać z Marszałkowskiej w Królewską i na odwrót. Zmiany obowiązują do odwołania.

ZTM zdecydował, że autobusy nie będą skręcać w lewo z Marszałkowskiej w Królewską w kierunku Krakowskiego Przedmieścia i w odwrotnym kierunku. Jak pisaliśmy, jest to trudne skrzyżowanie ze względu na tory tramwajowe przecinające jezdnię prowadzącą w kierunku placu Bankowego.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT - Zmiany wprowadziliśmy ze względów bezpieczeństwa. Ta relacja skrętna jest mocno kolizyjna - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Dlatego do odwołania, trzy linie autobusowe zostały skierowane na objazdy.

Linia 107 zostaje skierowana na następujące trasy objazdowe:- w kierunku pętli KIERBEDZIA: Esperanto… – pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - pl. Małachowskiego – dalej stałą trasą;- w kierunku pętli ESPERANTO: Kierbedzia…- pl. Małachowskiego - Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska i dalej stałą trasą.Linia E-2 też pojedzie zmienioną trasą:- w kierunku pętli WILANÓW: Płocka Szpital … pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska i dalej stałą trasą.- w kierunku pętli PŁOCKA-SZPITAL: Wilanów …- Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska dalej stałą trasą.Linia N44 (objazd weekendowy) - tylko w kierunku pętli DWORZEC CENTRALNY: Zajezdnia Żoliborz …- Królewska - pl. Małachowskiego - Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska dalej własną trasą. W przeciwnym kierunku trasa się nie zmieni.

Chcą wprowadzić zmiany

Tymczasem urzędnicy pracują nad docelowymi zmianami, dzięki którym ma się poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Jeszcze w piątek w rozmowie z tvnwarszawa.pl wiceszef Biura Polityki Mobilności i Transportu Michał Domaradzki poinformował o powołaniu komisji i przeprowadzeniu wizji lokalnej na skrzyżowaniu.

Wszystko to pokłosie dwóch wypadków, do których doszło u zbiegu Marszałkowskiej z Królewską w środę i czwartek. Przebieg był podobny: autobus skręcał i zderzał z jadącym prosto tramwajem. Łącznie poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

Śledczy badają wypadki

Oboma ostatnimi wypadkami na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Królewską zajmuje się też prokuratura. Ten, do którego doszło w środę, został zakwalifikowany jako "sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym". Stało się tak ze względu na dużą liczbę osób poszkodowanych.

Jeżeli chodzi o czwartkowe zderzenie, w którym trzy osoby zostały ranne, prowadzone jest postępowanie w sprawie "spowodowania wypadku drogowego".

Prokuratura prowadzi śledztwo TVN24
wideo 2/5

Główne zdjęcie: mł. ogn. Szymon Szydłowski / straż pożarna

ran/pm