TVN Warszawa | Ulice

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym. Policjanci byli blisko

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wjechał nad przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła.
Policja MazowieckaWjechał nad przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła.

Policja udostępniła nagranie, na którym widać kierowcę volkswagena, przejeżdżającego przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Jak informuje rzeczniczka płockiej komendy, funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych.

- Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, mimo znaków "STOP" i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych - przekazała rzeczniczka płockiej komendy Marta Lewandowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wskazała, że przykładem takiego zachowania był kierowca volkswagena, którego w czwartek zatrzymali w Płocku policjanci z grupy Speed. - 53-latek wjechał na przejazd kolejowy na ulicy Bielskiej pomimo sygnału czerwonego nadawanego przez sygnalizator S-1. To niebezpieczne wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora - podała Lewandowska.

Jak poinformowała policjantka, zgodnie z nowym taryfikatorem funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych. - Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych - podsumowała rzeczniczka płockiej komendy.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Mazowiecka

Pozostałe wiadomości