Ciężarówka ze świniami wpadła do rowu

Autor:
mg
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Google Maps Wypadek na drodze krajowej numer 60

Ciężarówka przewożąca 170 świń wpadła do rowu na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Kuchary-Jeżewo. Później w tym samym miejscu samochód osobowy wjechał w zaparkowane auto strażaków ochotników. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Świniami zajęły się służby weterynaryjne. Ruch odbywał się wahadłowo.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 8.30 na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Kuchary-Jeżewo. - Kierowca pojazdu ciężarowego scania z naczepą, przewożącą około 170 sztuk trzody chlewnej, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu, wywracając pojazd - przekazała podkomisarz Marta Lewandowska z płockiej policji. - 26-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracują służby weterynaryjne celem zabezpieczenia zwierząt - dodała.

Drugi wypadek w tym samym miejscu

Około godziny później w tym samym miejscu doszło do kolejnego wypadku. - Jadący od strony Bielska kierowca opla, omijając wóz strażacki, zabezpieczający zdarzenie drogowe w miejscowości Kuchary-Jeżewo, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w pojazd OSP. 55-letni kierowca opla nie odniósł obrażeń ciała - powiedziała policjantka. Dodała, że mężczyźni byli trzeźwi.

- Na miejscu nadal pracują strażacy. Zajmują się oni wyciąganiem zwierząt z ciężarówki. Do ich transportu podstawiony jest drugi samochód - informował Edward Mysera, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Ruch na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Kuchary-Jeżewo odbywał się wahadłowo, utrudnienia trwały kilka godzin.

Przeczytaj także: Ciężarówka z paszą przewróciła się na bok. Zniszczyła ekrany, zablokowała przejazd

Przewrócone auto blokuje autostradę
Przewrócone auto blokuje autostradęTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:mg

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości