"Planujemy dużą obwodnicę, tak zwany ring Warszawy"

Warszawa

mazowieckie.plMinisterstwo zapowiada dużą obwodnicę Warszawy (zdj. ilustracyjne)

- Planujemy dużą obwodnicę Warszawy, tak zwany "duży ring warszawski", odległy od miasta o 30-50 kilometrów - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. W ring ma zostać włączona między innymi droga krajowa numer 50, przebiegająca przez południową część województwa mazowieckiego.

- Od południa do budowy ringu może zostać wykorzystana droga krajowa numer 50, a od północy do ringu zostanie włączony planowany odcinek drogi ekspresowej S10 - oznajmił wiceminister Chodkiewicz.

Trwają początkowe prace

Zapewnił, że w Ministerstwie Infrastruktury trwają już prace związane z "dużym ringiem warszawskim". - Jesteśmy na bardzo początkowym etapie. Na razie planujemy, jak zacząć prace przygotowawcze do budowy dużego ringu warszawskiego, odległego od Warszawy o kilkadziesiąt kilometrów - powiedział wiceminister.

Resort nie podał terminu realizacji inwestycji.

Droga ekspresowa S10 docelowo połączy Warszawę ze Szczecinem i utworzy ważną oś transportu drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Droga ta będzie również alternatywą dla autostrady A2 dla ruchu międzynarodowego.

Trzeci pas A2

Chodkiewicz w środę poinformował też o planach budowy trzeciego pasa łączącego Warszawę z Łodzią. Zapewnił, że inwestycja zostanie zrealizowana szybciej niż Centralny Port Komunikacyjny. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Zobacz także, jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Budowa mostuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

PAP/kw