Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Weekendowe utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Pragi Północ i Białołęki. Spowodują je prace ciepłownicze na Szwedzkiej, remont torów na Jagiellońskiej oraz frezowanie na Modlińskiej. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Plac Powstańców: piszczałki i trampoliny zastąpią donice

Ulice


Drogowcy podpisali umowę na przebudowę Świętokrzyskiej i placu Powstańców Warszawy. Na ulicy mają się pojawić drzewa, a na placu również... trampoliny.

Nowe drzewa pojawią się na Świętokrzyskiej, a także na placu.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał właśnie umowę na wykonanie prac z firmą Palmett, która otrzyma za zlecenie około 6 mln złotych.

POPRZEDNI PRZETARG ZOSTAŁ UNIEWAŻNIONY – CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Efekty będzie można podziwiać już w maju. Wzdłuż Świętokrzyskiej pojawi się 190 platanów i 4 graby. Sadzone drzewa będą miały 8-9 metrów wysokości i obwód pnia 30-35 cm. Do tego pojawi się 18 rozłożystych wiśni różowych, żywopłoty z irgi (40 tys. sadzonek) oraz kilkanaście tysięcy bylin i kwiatów.

"W kilku miejscach zaaranżowane zostaną kąciki do siedzenia wśród zieleni, tzw. parklety. Przybędzie kilkadziesiąt dodatkowych ławek (część z nich będzie wyposażona w wygodne podłokietniki i oparcia), koszy na śmieci i stojaków dla rowerów" – podaje ratusz.

Drzewa i trampoliny

Z koli plac Powstańców Warszawy zmieni się w zieloną łąkę, obsadzoną tysiącami kwiatów i bylin. Będzie też ponad tysiąc krzewów (wierzby purpurowej i wierzby rokity) i 25 lip srebrzystych, wysokich na 6,5-7 metrów.

"Drzewa zostaną zasadzone w stalowych misach, dzięki czemu będzie je można przesadzić podczas planowanej w kolejnych latach budowy garażu podziemnego " – informuje urząd miasta.

Na placu pojawią się też uliczne instrumenty muzyczne (bębny, dzwony, piszczałki) i dwie trampoliny. Powstanie również system zraszaczy, rozpylających wodną mgiełkę podczas upałów. Obie inwestycje powstają na podstawie projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego.

CZYTAJ TEŻ O HISTORII PLACU POWSTAŃCÓW WARSZAWY:

"To był plac zieleni"Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe