Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pijany kierowca karetki wjechał w osobówkę

Warszawa

targeo.plMiejsce zderzenia

W Pruszkowie, przy ulicy Poznańskiej karetka zderzyła się z samochodem osobowym. Jak informuje policja, kierowca karetki był pijany. Informację otrzymaliśmy na Kontakt24.

Do wypadku z osobowym renault doszło około godziny 14.00 w pobliżu wjazdu na autostradę A2. - Policjanci ustalają przyczynę zdarzenia, na razie wiadomo, że kierowca karetki miał ponad dwa promile alkoholu we krwi - powiedział Maciej Piotrowski z Komendy Stołecznej Policji. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że karetka jechała z włączonymi sygnałami świetlnymi - dodał Piotrowski.

Jak poinformował później, jadący karetką ratownik medyczny też był pod wpływem alkoholu. Badanie krwi wykazało u niego 1,6 promila.

Rzeczniczka LPR Justyna Sochacka informowała z kolei, że na miejscu są dwa śmigłowce, które do szpitala muszą przetransportować obu poszkodowanych kierowców.

bf/roody